Forsiden

Informasjon

Tid
Torsdag 24. januar 2019 kl. 10.00 - 16.00
Påmeldingsfrist
Torsdag 17. januar 2019 kl. 15.00
Dette innføringskurset passer alle som har behov for å vite mer om å søke EU-prosjekter, enten du jobber med mobilisering, som kompetansemegler, prosjektleder eller regionale forskningsfond. Kurset gir deg grunnleggende ferdigheter for å kunne støtte miljøer som skal søke Horisont 2020.
 
Du vil få en innføring i EU-prosjekter, hvordan man finner utlysninger og hva som kreves av en søknad.
Vi vil også komme inn på hvordan man bygger opp et godt EU-prosjekt, og sentrale elementer ved prosjektutvikling blir gjennomgått:

• Kort om bakgrunnen for Horisont 2020
• Hva er et EU-prosjekt og hvordan etablere et slikt prosjekt?
• Søknadssprosess og evaluering

Du vil også få en innføring om:
• Regionale EU-nettverk
• EU rådgiverne i U&H
• NCP – kontaktpersoner for H2020 programmer i Forskningsrådet
• PES, POS, støtte til prosjektetablering

Vi anbefaler at du tar e-læringskursene Innføring i EU-prosjekter og Deltakerportalen i forkant, slik at du får størst mulig utbytte av kurset. For å delta på e-læringskursene må du første gang registrere deg på vår kursportal.

Kurset arrangeres i samarbeid med Sintef og NTNU.
Ca 30 plasser til rådighet (begrenset antall!)

Påmeldingsskjema

Informasjon

Tid
Torsdag 24. januar 2019 kl. 10.00 - 16.00
Påmeldingsfrist
Torsdag 17. januar 2019 kl. 15.00

Aktiviteten er for tiden fulltegnet, ved registrering blir du satt på venteliste.

{{ form.errors.get('recaptcha_token') }}

Program

Del I: Introkurs om H2020 

Kl 10-14 Prosjektutvikling og søknadsstøtte

Del II: Innovasjonssystemet for mobilisering til EU

Kl 14-16
• Gode eksempler på mobilisering av næringsliv
• EU nettverk i din region, hva gjør de?
• EU rådgiverne i U&H, hva kan de bidra med?
• NCP – kontaktpersoner for H2020 programmer i Forskningsrådet, hva kan de hjelpe med?
• PES, POS, støtte til prosjektetablering

 Ca 30 plasser til rådighet (begrenset antall!)

Kontakt

Kontaktperson er Idun Alhajjam, iha@forskningsradet.no.  

{{ forms.contact.errors.get('name') }}
{{ forms.contact.errors.get('email') }}
{{ forms.contact.errors.get('message') }}
{{ forms.contact.errors.get('recaptcha_token') }}

Deltagere

Fornavn

Etternavn

Arbeidssted

E-post

Lars Johansson 92041686 lars.johansson@rise-pfi.no
Knut Amund Skatvedt ARENA skog/Treteknisk kas@treteknisk.no
Nils-Eivind Holmedal Betgen Teknologioverføring AS nils-eivind.holmedal@bergento.no
Monica Lislerud BTO Monica.lislerud@bergento.no
Bent-Håkon Lauritzen Drammmen bhl@norwayhealthtech.com
Bjarne Sverkeli Forskningsmobilisering Agder bjarne.sverkeli@austagderfk.no
Simen Hesleskaug Grindøy Rådgivning sh@grindoy.no
Kirsti Margrethe Haave Myran Grønn Forskning Midt-Norge/Oi! Trøndersk Mat og Drikke AS kirsti.myran@oimat.no
Øyvind Berge Hvl omb@hvl.no
Øystein Stavø Høvig Høgskolen på Vestlandet osho@hvl.no
Marit Eggen Høgskulen på Vestlandet meg@hvl.no
Akua Nyamekye Darko International Organization for Migration, IOM-Norway adarko@iom.int
Per Olve Tobiassen kompetansemegler Buskerud perolve@broadpark.no
Barbro Renland Nordby Kunnskapsbyen Lillestrøm / Solenergiklyngen barbro@kunnskapsbyen.no
Are Østmo Lindesnesregionen Næringshage are@naringshagen.no
Øyvind Herse M&R fylkeskommune oyvind@vrimr.no
Peter Gundlach Management for Projects peter.gundlach@m4p.no
Hans Bil Paulsrud MNU, Moss hbp@vikenklynge.no
Tone Blixøen Mosseregionens Næringsutvikling tone@miravita.no
Erik Flå Nasjonalparken Næringshage erik@nasjonalparkhagen.no
Anne Kari Heen Skjørdal Norsk Landbruksrådgiving Viken anne.kari.heen.skjordal@nlr.no
Lill Irene Cressey Oslofjordfondet, Vestfold fylkeskommune lillirenec@vfk.no
Marit Liland Sandvold Periti mls@malisa.no
Kjell Simonsen Periti AS kjell.simonsen@periti.no
Tore Svartås Proneo AS tore.svartaas@proneo.no
Kjell Øygarden Regionale forskningsfond Hovedstaden kjell.oygarden@afk.no
Hege Taarud RFF Innlandet hege.taarud@hedmark.org
Ellen Just Hansen RFF Oslofjordfondet ellenjusth@vfk.no
Arild Klingsheim RFFH arild.klingsheim@afk.no
Arne Monrad Johnsen Sogn og Fjordane fylkeskommune arne.monrad.johnsen@sfj.no
Mette Ravn Midtgard UiT mette.r.midtgard@uit.no
Kjersti Vikse Meland Uni Research Polytec meland@polytec.no
Gabriela Grolms Østfold gabgro@ostfoldfk.no