Velkommen til Forskningsdagenes kick-off!

Hei

Da er programmet for årets kick-off for Forskningsdagene klart. Turen er i år lagt til Amsterdam der vi vil bli inspirert for å jobbe med årets tema: MAT.

Påmeldingsfrist: 25. februar 

Vi har booket rom på to ulike hoteller: De førti første kan få plass på Brooklyn hotel til €110 (http://www.brooklynhotel.nl/), mens de neste tyve, eller de som foretrekket et billigere alternativ, får rom på hotellbåten Amstel Botel til €80 (http://www.amstelbotel.nl/). Begge hotellene ligger nordvest for sentrum, i gangavstand til hverandre.

Selve seminaret er gratis, men dere må booke og betale reise til Amsterdam selv, samt betale for overnattingen. Vi står for booking av overnatting.

For de av dere som ikke har vært med på kick-off før, tilbyr vi i år en liten introduksjon i form av en samling to timer før, der vi i sekretariatet blir litt bedre kjent med dere og gir dere en introduksjon til hvordan vi og nettverket jobber. Dette "formøtet" er åpent for alle som ikke kjenner oss så godt fra før. Meld deg på møtet når du melder deg på kick-off, og møt opp i resepsjonen på Brooklyn hotel onsdag 11. mars kl 16.00.

Seminaret starter med felles middag onsdag 11. mars kl. 18.30 Oppmøte for felles avreise fra Brooklyn hotell kl. 18.00.

Torsdag 12. mars starter vi dagen med besøk på Wageningen Universitet, et universitet spesialisert på forskning på mat og matproduksjon.

Fredag 13. mars blir det besøk på vitensenteret Nemo i Amsterdam sentrum. 

I løpet av seminaret kommer vi som vanlig til å legge inn tid til informasjon fra sekretariatet om årets kampanje, støtteordninger og tema, samt rikelig med tid til å diskutere dere imellom.

Programmet avsluttes senest kl 16.00 på fredagen.

Programmet vil bli oppdatert med tider og mer detaljer så snart alt er klart. Dette dukker opp i en fane øverst til venstre.

Hilsen Ester, Sidsel og Emmy i Forskningsdagenes sekretariatet  

Informasjon

Sted
Amsterdam
Tid
Fra onsdag 11. mars 2015 kl. 18.00
Til fredag 13. mars 2015 kl. 16.00
Påmeldingsfrist
Tirsdag 3. mars 2015 kl. 23.59

Aktiviteten er ferdig og det er ikke mulig å melde seg på lenger.

Program

 

 

  • Onsdag 11. mars

  • 16.00

    Introduksjon til nye kontakter

    Oppmøte i resepsjonen på Brooklyn Hotel

  • 17.45

    Felles avgang til middag

    Oppmøte i resepsjonen til Brooklyn Hotel.  Båt til restauranten

  • 18.30

    Felles middag på REM eiland

    http://www.remeiland.com/

  • Torsdag 12. mars

  • 8.30

    Årets planer

    Årets tema, oppmerksomhetskampanje etc

    Innlegg ved sekretariatet

    Møterom på Brooklyn Hotell

  • 10.00

    Buss til Wageningen

  • 11.30

    Kommunikasjon av matforskning

    Foredrag ved Froukje Rienks, kommunikasjonssjef på NIOO, https://nioo.knaw.nl/en

  • 12.30

    Halve gruppen går til lunsj og halve gruppen får foredrag om Restaurant of the future

    Presentasjon fra Mr. Marcel Gorselink, Business Unit Manager of Fresh, Food & Chains om Restaurant of the Future

    Har du prøvd laksepålegg eller smørbar geitost? 90 % av nye matprodukter forsvinner fra markedet innen ett år. En av grunnene er at vi er utrolig konservative i våre matvalg. Resturant of the future driver oppdragsforskning på matrelatert adferd. http://www.noldus.com/human-behavior-research/services/restaurant-future

    Gruppene byttes etter 35 min

  • 14.15

    Presentasjon ved direktør på RIKILT, Robert Gorcom

    http://www.wageningenur.nl/en/Expertise-Services/Research-Institutes/rikilt.htm

    RIKILT is Dutch National Reference Laboratory (NRL) for monitoring residues and contaminants in food and feed. Additionally, RIKILT is a European Reference Laboratory for specific analytical domains.

  • 14.45

    Micro and nano bioaffinity mass spectrometry tools for the detection of emerging contaminants in the food chain

    Presentasjon ved Professor Michel W.F. Nielen, PhD, Principal Scientist

  • 15.15

    Emerging food safety risks and food fraud

    Presentasjon ved Hans Marvin, PhD, senior researcher

  • 16.00

    Guidet tur på RIKILT

    Laboratoria antibiotics, nano and dioxins.

  • 17.00

    Buss tilbake til Amsterdam

  • 19.00

    Felles avgang til middag

    Vi tar båten fra Amsterdam Noord NDSM (ved siden av hotellene) rett over kanalen til Tasmankade. Derfra går vi til restauranten.  

  • 19.30

    Felles middag pårestaurant Freud

    http://www.restaurantfreud.nl/, Spaarndammerstraat 424

  • 8.30

    Båt til NEMO

    Båt fra hotellene (NDSM) til Central Station. Vi går derfra til NEMO

  • 9.30

    Presentasjon ved NEMOs direktør

    Ved Amito Haarhuis , programdirektør og nestleder for NEMO

    Bagasje kan oppbevares i møterommet

  • 10.30

    Observations on science communication and food

    Ved vitenskapsjournalist Ronald Veldhuizen, se http://ronaldveldhuizen.com

  • 11.30

    Lunsj

    Lunsj serveres på møterommet

  • 13.00

    Omvisning på NEMO

    Vi blir delt opp i flere grupper

  • 14.00

    Egentid i utstillingene på NEMO

    God tur hjem!

Kontakt

Hvis du har spørsmål eller kommentarer, vennligst fyll ut dette nedenfor.

{{ forms.contact.errors.get('name') }}
{{ forms.contact.errors.get('email') }}
{{ forms.contact.errors.get('message') }}
{{ forms.contact.errors.get('recaptcha_token') }}

Kart

Brooklyn Hotel og Amstel Botel ligger i gåavstand fra hverandre:

 Hotell Brooklyn i forhold til sentrum av byen:

Hotell Brooklyn i forhold til sentrum av byen

Deltagere

Navn

Institusjon

E-post

Mobil

Janne Svegården Akershus fylkeskommune janne.svegarden@akershus-fk.no 004799586422
Morten Günther Bioforsk / NIBIO morten.gunther@bioforsk.no 41909837
Gunn Janne Myrseth CMR, Christian Michelsen Research AS gunnjanne@cmr.no 94498223
Marit Opsahl Det helsevitenskapelige fakultet, UiT Norges arktiske universitet marit.o.opsahl@uit.no 95205082
Silje Vik Pedersen Forskningsdagene i Bergen silje.pedersen@adm.uib.no 98011700
Emmy Gram Lauvanger Forskningsradet egl@rcn.no 98223562
Geir Aas Forskningsrådet gaa@rcn.no 45688608
Marit Møllhausen Forskningsrådet mmo@rcn.no 93409108
Anne Ditlefsen Forskningsådet adi@rcn.no 97753665
Christian Lund Forskningsådet clu@rcn.no 91802702
Karin Totland Forskningsådet kt@rcn.no 92085402
Sidsel Flock Bachmann Forskningsådet sfb@rcn.no 004797755566
Helge Markusson Framsenteret helge.markusson@framsenteret.no 48091373
Audun Farbrot Handelshøyskolen BI - Oslo audun.farbrot@bi.no 46410230
Janne Buhaug HBV janne.buhaug@hbv.no 41546856
Marianne Linaae HBV marianne.linaae@hbv.no 94368395
Turid Amundsen Høgskolen i Buskerud og Vestfold Turid.Amundsen@hbv.no 94522498
Stian Torjussen Høgskolen i Hedmark stian.torjussen@hihm.no 93033768
Sigrun Dancke Skaare Høgskolen i Lillehammer (HiL) sigrun.skaare@hil.no 95176193
André Alfredsen Høgskolen i Oslo og Akershus andre.alfredsen@hioa.no 004740912211
Ellen Torset Høgskolen i Ålesund elto@hials.no 94153696
Eva Leirbæk Høgskolen Stord/Haugesund ele@hsh.no 45614919
Geir Tangen Høgskulen i Volda geir.tangen@hivolda.no 41563778
Kari Ryslett Høgskulen i Volda kari.ryslett@hivolda.no 98852231
Merete Røskaft Kunnskapsbyen merete.roskaft@dknvs.no 99165427
Anne-Berit Dybvik Hansen Kunnskapsparken Nord( tidl. Kunnskapsparken i Harstad) anne-berit@kupa.no 90785875
Johan Berlin NMBU johan_daniel.berlin@nmbu.no 48073215
Wilhelm Solheim Nofima wilhelm.solheim@nofima.no 94391115
Wenche Aale Hægermark Nofima Mat wenche.aale.hagermark@nofima.no 93203400
Odd W. Williamsen Nordmøre Museum odd.williamsen@nordmore.museum.no 91348482
Eivind Norum Norges miljø- og biovitenskapelige universitetet eivind.norum@nmbu.no 91741091
Ann Kristin Balto Norsk Polarinstitutt balto@npolar.no 90167672
Elin Vinje Jenssen Norsk Polarinstitutt elin.vinje.jenssen@npolar.no 95972821
Gunnar Hansen NTNU gunnar.k.hansen@ntnu.no 91566365
Karl Asmund Olsson NTNU karl.olsson@ntnu.no 90657552
Marianne Sjøholtstrand NTNU marianne.sjoholtstrand@ntnu.no 95721544
John Anders Sikku Samisk Høgskole johnas@samiskhs.no 92243919
Lars Sandved Dalen Skog og landskap / NIBIO lars.dalen@skogoglandskap.no 99008564
Ilse Ros Tekna distriktskontor Rogaland dk.roga@tekna.no 93259611
Turid Guddingsmo Universitetet for miljø- og biovitenskap turid.guddingsmo@umb.no 41669361
Tor Martin Lien Universitetet i Agder tormartin.lien@uia.no 004790501380
Yvonne Kerlefsen Universitetet i Agder yvonne.kerlefsen@uia.no 90187263
Heidi Mathisen Universitetet i Nordland heidi.mathisen@uin.no 95274833
Irene Andreassen Universitetet i Nordland irene.andreassen@uin.no 92209980
Marianne Hatlestad Universitetet i Nordland mhs@uin.no 99520417
Ørjan Hagen Universitetet i Nordland orjan.hagen@uin.no 91190531
Berit Rødsand Universitetet i Oslo berit.rodsand@admin.uio.no 48153354
Jon Vollset Universitetet i Oslo jon.vollset@admin.uio.no 91614059
Ragnhild Nordahl Næss Universitetet i Stavanger ragnhild.n.ness@uis.no 91710238
Else Bottengård Universitetet i Tromsø else.bottengard@uit.no 92495239
Mari M. Pres Veterinærinstituttet mari.press@vetinst.no 41211467
Ina Walde VilVite, Bergen Vitensenter AS ina@vilvite.no 92843628