Velkommen til Forskningsdagenes kick-off!

Hei

Da er programmet for årets kick-off for Forskningsdagene klart. Turen er i år lagt til Amsterdam der vi vil bli inspirert for å jobbe med årets tema: MAT.

Påmeldingsfrist: 25. februar 

Vi har booket rom på to ulike hoteller: De førti første kan få plass på Brooklyn hotel til €110 (http://www.brooklynhotel.nl/), mens de neste tyve, eller de som foretrekket et billigere alternativ, får rom på hotellbåten Amstel Botel til €80 (http://www.amstelbotel.nl/). Begge hotellene ligger nordvest for sentrum, i gangavstand til hverandre.

Selve seminaret er gratis, men dere må booke og betale reise til Amsterdam selv, samt betale for overnattingen. Vi står for booking av overnatting.

For de av dere som ikke har vært med på kick-off før, tilbyr vi i år en liten introduksjon i form av en samling to timer før, der vi i sekretariatet blir litt bedre kjent med dere og gir dere en introduksjon til hvordan vi og nettverket jobber. Dette "formøtet" er åpent for alle som ikke kjenner oss så godt fra før. Meld deg på møtet når du melder deg på kick-off, og møt opp i resepsjonen på Brooklyn hotel onsdag 11. mars kl 16.00.

Seminaret starter med felles middag onsdag 11. mars kl. 18.30 Oppmøte for felles avreise fra Brooklyn hotell kl. 18.00.

Torsdag 12. mars starter vi dagen med besøk på Wageningen Universitet, et universitet spesialisert på forskning på mat og matproduksjon.

Fredag 13. mars blir det besøk på vitensenteret Nemo i Amsterdam sentrum. 

I løpet av seminaret kommer vi som vanlig til å legge inn tid til informasjon fra sekretariatet om årets kampanje, støtteordninger og tema, samt rikelig med tid til å diskutere dere imellom.

Programmet avsluttes senest kl 16.00 på fredagen.

Programmet vil bli oppdatert med tider og mer detaljer så snart alt er klart. Dette dukker opp i en fane øverst til venstre.

Hilsen Ester, Sidsel og Emmy i Forskningsdagenes sekretariatet  

Informasjon

Sted
Amsterdam
Tid
Fra onsdag 11. mars 2015 18.00
Til fredag 13. mars 2015 16.00
Påmeldingsfrist
Tirsdag 3. mars 2015 23.59

Aktiviteten er ferdig og det er ikke mulig å melde seg på lenger.

Program

 

 

  • Onsdag 11. mars

  • 16.00

    Introduksjon til nye kontakter

    Oppmøte i resepsjonen på Brooklyn Hotel

  • 17.45

    Felles avgang til middag

    Oppmøte i resepsjonen til Brooklyn Hotel.  Båt til restauranten

  • 18.30

    Felles middag på REM eiland

    http://www.remeiland.com/

  • Torsdag 12. mars

  • 8.30

    Årets planer

    Årets tema, oppmerksomhetskampanje etc

    Innlegg ved sekretariatet

    Møterom på Brooklyn Hotell

  • 10.00

    Buss til Wageningen

  • 11.30

    Kommunikasjon av matforskning

    Foredrag ved Froukje Rienks, kommunikasjonssjef på NIOO, https://nioo.knaw.nl/en

  • 12.30

    Halve gruppen går til lunsj og halve gruppen får foredrag om Restaurant of the future

    Presentasjon fra Mr. Marcel Gorselink, Business Unit Manager of Fresh, Food & Chains om Restaurant of the Future

    Har du prøvd laksepålegg eller smørbar geitost? 90 % av nye matprodukter forsvinner fra markedet innen ett år. En av grunnene er at vi er utrolig konservative i våre matvalg. Resturant of the future driver oppdragsforskning på matrelatert adferd. http://www.noldus.com/human-behavior-research/services/restaurant-future

    Gruppene byttes etter 35 min

  • 14.15

    Presentasjon ved direktør på RIKILT, Robert Gorcom

    http://www.wageningenur.nl/en/Expertise-Services/Research-Institutes/rikilt.htm

    RIKILT is Dutch National Reference Laboratory (NRL) for monitoring residues and contaminants in food and feed. Additionally, RIKILT is a European Reference Laboratory for specific analytical domains.

  • 14.45

    Micro and nano bioaffinity mass spectrometry tools for the detection of emerging contaminants in the food chain

    Presentasjon ved Professor Michel W.F. Nielen, PhD, Principal Scientist

  • 15.15

    Emerging food safety risks and food fraud

    Presentasjon ved Hans Marvin, PhD, senior researcher

  • 16.00

    Guidet tur på RIKILT

    Laboratoria antibiotics, nano and dioxins.

  • 17.00

    Buss tilbake til Amsterdam

  • 19.00

    Felles avgang til middag

    Vi tar båten fra Amsterdam Noord NDSM (ved siden av hotellene) rett over kanalen til Tasmankade. Derfra går vi til restauranten.  

  • 19.30

    Felles middag pårestaurant Freud

    http://www.restaurantfreud.nl/, Spaarndammerstraat 424

  • 8.30

    Båt til NEMO

    Båt fra hotellene (NDSM) til Central Station. Vi går derfra til NEMO

  • 9.30

    Presentasjon ved NEMOs direktør

    Ved Amito Haarhuis , programdirektør og nestleder for NEMO

    Bagasje kan oppbevares i møterommet

  • 10.30

    Observations on science communication and food

    Ved vitenskapsjournalist Ronald Veldhuizen, se http://ronaldveldhuizen.com

  • 11.30

    Lunsj

    Lunsj serveres på møterommet

  • 13.00

    Omvisning på NEMO

    Vi blir delt opp i flere grupper

  • 14.00

    Egentid i utstillingene på NEMO

    God tur hjem!

Kontakt

Hvis du har spørsmål eller kommentarer, vennligst fyll ut dette nedenfor.

{{ forms.contact.errors.get('name') }}
{{ forms.contact.errors.get('email') }}
{{ forms.contact.errors.get('message') }}
{{ forms.contact.errors.get('recaptcha_token') }}

Kart

Brooklyn Hotel og Amstel Botel ligger i gåavstand fra hverandre:

 Hotell Brooklyn i forhold til sentrum av byen:

Hotell Brooklyn i forhold til sentrum av byen

Deltagere

  • Navn

    Institusjon

    E-post

    Mobil

  • Anne-Berit Dybvik Hansen
    Kunnskapsparken Nord( tidl. Kunnskapsparken i Harstad)
    anne-berit@kupa.no
    90785875
  • Audun Farbrot
    Handelshøyskolen BI - Oslo
    audun.farbrot@bi.no
    46410230
  • Berit Rødsand
    Universitetet i Oslo
    berit.rodsand@admin.uio.no
    48153354
  • Ilse Ros
    Tekna distriktskontor Rogaland
    dk.roga@tekna.no
    93259611
  • Eivind Norum
    Norges miljø- og biovitenskapelige universitetet
    eivind.norum@nmbu.no
    91741091
  • Elin Vinje Jenssen
    Norsk Polarinstitutt
    elin.vinje.jenssen@npolar.no
    95972821
  • Else Bottengård
    Universitetet i Tromsø
    else.bottengard@uit.no
    92495239
  • Ellen Torset
    Høgskolen i Ålesund
    elto@hials.no
    94153696
  • Geir Tangen
    Høgskulen i Volda
    geir.tangen@hivolda.no
    41563778
  • Gunn Janne Myrseth
    CMR, Christian Michelsen Research AS
    gunnjanne@cmr.no
    94498223
  • Heidi Mathisen
    Universitetet i Nordland
    heidi.mathisen@uin.no
    95274833
  • Helge Markusson
    Framsenteret
    helge.markusson@framsenteret.no
    48091373
  • Janne Buhaug
    HBV
    janne.buhaug@hbv.no
    41546856
  • Jon Vollset
    Universitetet i Oslo
    jon.vollset@admin.uio.no
    91614059
  • Merete Røskaft
    Kunnskapsbyen
    merete.roskaft@dknvs.no
    99165427
  • Marianne Linaae
    HBV
    marianne.linaae@hbv.no
    94368395
  • Marianne Hatlestad
    Universitetet i Nordland
    mhs@uin.no
    99520417
  • Morten Günther
    Bioforsk / NIBIO
    morten.gunther@bioforsk.no
    41909837
  • Odd W. Williamsen
    Nordmøre Museum
    odd.williamsen@nordmore.museum.no
    91348482
  • Ørjan Hagen
    Universitetet i Nordland
    orjan.hagen@uin.no
    91190531
  • Ragnhild Nordahl Næss
    Universitetet i Stavanger
    ragnhild.n.ness@uis.no
    91710238
  • Sigrun Dancke Skaare
    Høgskolen i Lillehammer (HiL)
    sigrun.skaare@hil.no
    95176193
  • Silje Vik Pedersen
    Forskningsdagene i Bergen
    silje.pedersen@adm.uib.no
    98011700
  • Stian Torjussen
    Høgskolen i Hedmark
    stian.torjussen@hihm.no
    93033768
  • Yvonne Kerlefsen
    Universitetet i Agder
    yvonne.kerlefsen@uia.no
    90187263
  • Turid Guddingsmo
    Universitetet for miljø- og biovitenskap
    turid.guddingsmo@umb.no
    41669361
  • Wenche Aale Hægermark
    Nofima Mat
    wenche.aale.hagermark@nofima.no
    93203400
  • Sidsel Flock Bachmann
    Forskningsådet
    sfb@rcn.no
    004797755566
  • Kari Ryslett
    Høgskulen i Volda
    kari.ryslett@hivolda.no
    98852231
  • Anne Ditlefsen
    Forskningsådet
    adi@rcn.no
    97753665
  • Christian Lund
    Forskningsådet
    clu@rcn.no
    91802702
  • Karin Totland
    Forskningsådet
    kt@rcn.no
    92085402
  • Lars Sandved Dalen
    Skog og landskap / NIBIO
    lars.dalen@skogoglandskap.no
    99008564
  • Turid Amundsen
    Høgskolen i Buskerud og Vestfold
    Turid.Amundsen@hbv.no
    94522498
  • Emmy Gram Lauvanger
    Forskningsradet
    egl@rcn.no
    98223562
  • Marit Opsahl
    Det helsevitenskapelige fakultet, UiT Norges arktiske universitet
    marit.o.opsahl@uit.no
    95205082
  • Ina Walde
    VilVite, Bergen Vitensenter AS
    ina@vilvite.no
    92843628
  • Wilhelm Solheim
    Nofima
    wilhelm.solheim@nofima.no
    94391115
  • Mari M. Pres
    Veterinærinstituttet
    mari.press@vetinst.no
    41211467
  • Johan Berlin
    NMBU
    johan_daniel.berlin@nmbu.no
    48073215
  • Marianne Sjøholtstrand
    NTNU
    marianne.sjoholtstrand@ntnu.no
    95721544
  • Ann Kristin Balto
    Norsk Polarinstitutt
    balto@npolar.no
    90167672
  • Eva Leirbæk
    Høgskolen Stord/Haugesund
    ele@hsh.no
    45614919
  • John Anders Sikku
    Samisk Høgskole
    johnas@samiskhs.no
    92243919
  • Marit Møllhausen
    Forskningsrådet
    mmo@rcn.no
    93409108
  • Karl Asmund Olsson
    NTNU
    karl.olsson@ntnu.no
    90657552
  • Gunnar Hansen
    NTNU
    gunnar.k.hansen@ntnu.no
    91566365
  • André Alfredsen
    Høgskolen i Oslo og Akershus
    andre.alfredsen@hioa.no
    004740912211
  • Janne Svegården
    Akershus fylkeskommune
    janne.svegarden@akershus-fk.no
    004799586422
  • Tor Martin Lien
    Universitetet i Agder
    tormartin.lien@uia.no
    004790501380
  • Irene Andreassen
    Universitetet i Nordland
    irene.andreassen@uin.no
    92209980
  • Geir Aas
    Forskningsrådet
    gaa@rcn.no
    45688608