Påmelding Forskningsdagenes evalueringsmøte 2017

 
Vi inviterer til seminar for Forskningsdagenes arrangørnettverk.
 
Den første dagen oppsummerer vi årets festival, og dag to bruker vi til å se frem mot festivalen i 2018.
 
Hvis du ikke har vært arrangør i det siste, men har en kollega som har stått for Forskningsdagene-arrangementer hos dere,
er det fint om du sender denne invitasjonen videre.
 
Møtet arrangeres i Forskningsrådets lokaler på Lysaker rett utenfor Oslo, torsdag 23. og fredag 24. november.
Det blir middag på Vaaghals i Dronning Eufemias gate 8 (Barcode-kvartalet) torsdag kveld.

Torsdag starter vi med lunsj kl. 12.00, og avslutter etter middag som starter 19.30.
Fredag starter vi kl. 09.00 og avslutter ca. kl. 15.00.

Informasjon

Sted
Forskningsrådet, Drammensveien 288, Lysaker
Tid
Fra torsdag 23. november 2017 kl. 12.00
Til fredag 24. november 2017 kl. 15.00
Påmeldingsfrist
Fredag 17. november 2017 kl. 12.00

Aktiviteten er ferdig og det er ikke mulig å melde seg på lenger.

Torsdag 23. november

12.00–13.00      Lunsj

13.00–13.30      Velkommen og kort oppsummering av årets festival
                        Mediedekning, markedsføring ved Sidsel Flock Bachmann og Emmy Gram Lauvanger fra Forskningsdagenes sekeretariat

13.30-14.00      Trender på Facebook, ved Helene Svabø og Jannicke Josefsson-Ruud fra Trigger

14.00-14.30      Pause

14.30-15-00      Evaluering, ved Sidsel Flock Bachmann og Emmy Gram Lauvanger fra Forskningsdagenes sekeretariat

15.00-1530       Kaffe og gruppearbeid om evaluering              

15.30-15.45      Oppsummering av gruppearbeidet

                         
                        Arrangører presenterer erfaringer fra arrangementer under årets festival

15.45-16.00      Anvendt Science Fiction, live-podcasting ved Andreas Kjensli Knudsen, Forskningsrådet

16.00-1615       Vlogging av Forsker Grand Prix-deltakere, ved Synnøve Vindheim Universitetet i Bergen

1615-1630        Forskerens rolle i kontroversielle spørsmål, ved Sigrun Dancke Skaare, Høgskolen Innlandet

1630-1645        Forskningsformidling på 900 m.o.h. ved Inger Elin Utsi, UiT Norges arktiske universitet

1645-1700        Avslutning av dagen

Vi anbefaler buss 160 til Bussterminalen, alternativt tog til Oslo S.
De som vil møtes på Oslo Mekaniske verksted, Tøyenbekken 34, før middagen er hjertelig velkommen til det.

19.30               Middag på Vaaghals, Dronning Eufemias gate 8

 

Fredag 24. november

08.30-09.00     Kaffe

09.00-0905      Tema 2018, introduksjon

09.05-09.35     En helt vanlig oppvekst? Ved Marit Haldar, professor i sosiologi ved HiOA, Fakultet for samfunnsvitenskap

09.35-10.05     Sosial mobilitet og kulturell tilpasning: Utdanning og verdier blant ungdom i det flerkulturelle Oslo og Akershus ved Jon Horgen Friberg, forsker ved Fafo

10.05-10.15     Pause

10.15-10.45     Midt i verden står Anders, ved Helene Uri, forfatter og professor II ved Norsk Barnebokinstitutt

10.45-11.15     Dyrs oppvekst, ved Petter Bøckmann, Universitetslektor ved seksjon for utadrettet virksomhet, Naturhistorisk Museum UiO

11.15-11.30     Pause

11.30-12-00     Idemyldring
                       Hva kan vi gjøre med tema oppvekst i 2018?
                       Har dere noen innspill til myter om oppvekst vi kan bruke i oppmerksomhetskampanjen 2018?

12.00-12.45     Lunsj

12.45-13.15     Praktisk informasjon fra sekretariatet
                       Kick off, frist for arrangementsstøtte og Researhers' Night-innspill, ny arrangementsdatabase 

13.15-14.00     Hva skal være tema i 2019 og i 2020? Vi er åpne for innspill og trenger deres hjelp!

                       Takk for i år

 

Deltagere

  • Fornavn

    Etternavn

    Firma-/avdelingsnavn

    E-post

  • Pål Pettersen
    Akademiet for yngre forskere
    pal.pettersen@akademietforyngreforskere.no
  • Kristine Seland Folkeborg
    Bærum sykehus, forskningsavdelingen
    KRFOLK@vestreviken.no
  • Marit Olsvik
    Det helsevitenskapelige fakultet, UiT Norges arktiske universitet
    marit.o.opsahl@uit.no
  • Merete Røskaft
    Det Kongelige Norske Videnskabers Selskab (DKNVS)/Kunnskapsbyen
    merete.roskaft@dknvs.no
  • Mina Hovden
    Diabetesforbundet
    mina.hovden@diabetes.no
  • Camilla Karstensen
    Diabetesforbundet
    ck@diabetes.no
  • Mona Olufsen
    Forskningsavdelinge Bærum Sykehus
    mona.olufsen@vestreviken.no
  • Emmy Gram Lauvanger
    Forskningsdagene
    egl@rcn.no
  • Silje Vik Pedersen
    Forskningsdagene i Bergen
    silje.pedersen@uib.no
  • Sidsel Flock Bachmann
    Forskningsrådet
    sfb@forskningsradet.no
  • Thomas Evensen
    Forskningsrådet
    tev@rcn.no
  • Karin Totland
    Forskningsrådet
    kt@rcn.no
  • Trude Hauge
    Forskningsrådet, Nysgjerrigper
    trh@rcn.no
  • Helge M. Markusson
    Framsenteret
    helge.markusson@framsenteret.no
  • Audun Farbrot
    Handelshøyskolen BI
    audun.farbrot@bi.no
  • Heidi Thygesen Fiskaa
    Havforskningsinstituttet
    heidit@imr.no
  • Sigrun Dancke Skaare
    Høgskolen i Innlandet
    sigrun.skaare@inn.no
  • André Alfredsen
    Høgskolen i Oslo og Akershus
    andre.alfredsen@hioa.no
  • Tulpesh Patel
    Høgskolen i Oslo og Akershus, Institutt IT
    tulpesh.patel@hioa.no
  • Geir Rougthvedt
    Høgskolen i Sørøst-Norge
    geir.rougthvedt@usn.no
  • Nina Skajaa Fredheim
    Høgskolen i Østfold
    nina.s.fredheim@hiof.no
  • Geir Tangen
    Høgskulen i Volda
    geir.tangen@hivolda.no
  • Jan Arve Olsen
    MR
    jan.a.olsen@uia.no
  • Ram Gupta
    Nakmi, Nasjonalt kompetansesenter for migrasjons- og minoritetshelse
    ram.gupta@nakmi.no
  • Morten Günther
    NIBIO
    morten.gunther@nibio.no
  • Christine F. Solbakken
    NILU
    cfs@nilu.no
  • Ingunn Trones
    NILU – Norsk institutt for luftforskning
    itr@nilu.no
  • Johan Berlin
    NMBU
    johan_daniel.berlin@nmbu.no
  • Turid Guddingsmo
    NMBU
    turid.guddingsmo@nmbu.no
  • Eivind Norum
    NMBU
    eivind.norum@nmbu.no
  • Stine Hanssen
    Nord universitet
    stine.m.hanssen@nord.no
  • Barbro Fjellheim Holm
    Nord universitet
    Barbro.f.holm@nord.no
  • Marie Olea Løvset
    Nord universitet
    marie.o.lovset@nord.no
  • Janne Dahl Rønning
    Nord universitet
    janne.d.ronning@nord.no
  • Anne Ditlefsen
    Norges forskningsråd
    adi@rcn.no
  • Marit Møllhausen
    Norges forskningsråd
    Mmo@rcn.no
  • Karl Asmund Olsson
    NTNU
    karl.olsson@ntnu.no
  • Gunnar Hansen
    NTNU Komm.avd
    gunnar.k.hansen@ntnu.no
  • Randi Wenche Haugen
    NTNU Vitenskapsmuseet
    randi.haugen@ntnu.no
  • Bente Fjeldberg
    Patentstyret
    bfj@patentstyret.no
  • Berit Rødsand
    UiO
    berit.rodsand@admin.uio.no
  • Anna Valberg
    UiO: Realfag og teknologi
    a.h.valberg@mn.uio.no
  • Inger Elin Utsi
    UiT
    inger.e.utsi@uit.no
  • Stine Holand
    UiT Norges arktiske universitet
    stine.holand@uit.no
  • Camilla Martinsen
    UiT Norges arktiske universitet
    camilla.martinsen@uit.no
  • Gunn-Marit Eriksen
    Universitetet i Agder
    gunn-marit.eriksen@uia.no
  • Synnøve Vindheim Svardal
    Universitetet i Bergen
    synnove.svardal@uib.no
  • Jon Vollset
    Universitetet i Oslo
    jon.vollset@admin.uio.no
  • Solveig Arnesen
    Vitenparken
    Solveig@vitenparken.no
  • Solveig Arnesen
    Vitenparken
    Solveig@vitenparken.no