Påmelding Forskningsdagenes evalueringsmøte 2017

 
Vi inviterer til seminar for Forskningsdagenes arrangørnettverk.
 
Den første dagen oppsummerer vi årets festival, og dag to bruker vi til å se frem mot festivalen i 2018.
 
Hvis du ikke har vært arrangør i det siste, men har en kollega som har stått for Forskningsdagene-arrangementer hos dere,
er det fint om du sender denne invitasjonen videre.
 
Møtet arrangeres i Forskningsrådets lokaler på Lysaker rett utenfor Oslo, torsdag 23. og fredag 24. november.
Det blir middag på Vaaghals i Dronning Eufemias gate 8 (Barcode-kvartalet) torsdag kveld.

Torsdag starter vi med lunsj kl. 12.00, og avslutter etter middag som starter 19.30.
Fredag starter vi kl. 09.00 og avslutter ca. kl. 15.00.

Informasjon

Sted
Forskningsrådet, Drammensveien 288, Lysaker
Tid
Fra torsdag 23. november 2017 kl. 12.00
Til fredag 24. november 2017 kl. 15.00
Påmeldingsfrist
Fredag 17. november 2017 kl. 12.00

Aktiviteten er ferdig og det er ikke mulig å melde seg på lenger.

Torsdag 23. november

12.00–13.00      Lunsj

13.00–13.30      Velkommen og kort oppsummering av årets festival
                        Mediedekning, markedsføring ved Sidsel Flock Bachmann og Emmy Gram Lauvanger fra Forskningsdagenes sekeretariat

13.30-14.00      Trender på Facebook, ved Helene Svabø og Jannicke Josefsson-Ruud fra Trigger

14.00-14.30      Pause

14.30-15-00      Evaluering, ved Sidsel Flock Bachmann og Emmy Gram Lauvanger fra Forskningsdagenes sekeretariat

15.00-1530       Kaffe og gruppearbeid om evaluering              

15.30-15.45      Oppsummering av gruppearbeidet

                         
                        Arrangører presenterer erfaringer fra arrangementer under årets festival

15.45-16.00      Anvendt Science Fiction, live-podcasting ved Andreas Kjensli Knudsen, Forskningsrådet

16.00-1615       Vlogging av Forsker Grand Prix-deltakere, ved Synnøve Vindheim Universitetet i Bergen

1615-1630        Forskerens rolle i kontroversielle spørsmål, ved Sigrun Dancke Skaare, Høgskolen Innlandet

1630-1645        Forskningsformidling på 900 m.o.h. ved Inger Elin Utsi, UiT Norges arktiske universitet

1645-1700        Avslutning av dagen

Vi anbefaler buss 160 til Bussterminalen, alternativt tog til Oslo S.
De som vil møtes på Oslo Mekaniske verksted, Tøyenbekken 34, før middagen er hjertelig velkommen til det.

19.30               Middag på Vaaghals, Dronning Eufemias gate 8

 

Fredag 24. november

08.30-09.00     Kaffe

09.00-0905      Tema 2018, introduksjon

09.05-09.35     En helt vanlig oppvekst? Ved Marit Haldar, professor i sosiologi ved HiOA, Fakultet for samfunnsvitenskap

09.35-10.05     Sosial mobilitet og kulturell tilpasning: Utdanning og verdier blant ungdom i det flerkulturelle Oslo og Akershus ved Jon Horgen Friberg, forsker ved Fafo

10.05-10.15     Pause

10.15-10.45     Midt i verden står Anders, ved Helene Uri, forfatter og professor II ved Norsk Barnebokinstitutt

10.45-11.15     Dyrs oppvekst, ved Petter Bøckmann, Universitetslektor ved seksjon for utadrettet virksomhet, Naturhistorisk Museum UiO

11.15-11.30     Pause

11.30-12-00     Idemyldring
                       Hva kan vi gjøre med tema oppvekst i 2018?
                       Har dere noen innspill til myter om oppvekst vi kan bruke i oppmerksomhetskampanjen 2018?

12.00-12.45     Lunsj

12.45-13.15     Praktisk informasjon fra sekretariatet
                       Kick off, frist for arrangementsstøtte og Researhers' Night-innspill, ny arrangementsdatabase 

13.15-14.00     Hva skal være tema i 2019 og i 2020? Vi er åpne for innspill og trenger deres hjelp!

                       Takk for i år

 

Deltagere

Fornavn

Etternavn

Firma-/avdelingsnavn

E-post

Pål Pettersen Akademiet for yngre forskere pal.pettersen@akademietforyngreforskere.no
Kristine Seland Folkeborg Bærum sykehus, forskningsavdelingen KRFOLK@vestreviken.no
Marit Olsvik Det helsevitenskapelige fakultet, UiT Norges arktiske universitet marit.o.opsahl@uit.no
Merete Røskaft Det Kongelige Norske Videnskabers Selskab (DKNVS)/Kunnskapsbyen merete.roskaft@dknvs.no
Mina Hovden Diabetesforbundet mina.hovden@diabetes.no
Camilla Karstensen Diabetesforbundet ck@diabetes.no
Mona Olufsen Forskningsavdelinge Bærum Sykehus mona.olufsen@vestreviken.no
Emmy Gram Lauvanger Forskningsdagene egl@rcn.no
Silje Vik Pedersen Forskningsdagene i Bergen silje.pedersen@uib.no
Sidsel Flock Bachmann Forskningsrådet sfb@forskningsradet.no
Thomas Evensen Forskningsrådet tev@rcn.no
Karin Totland Forskningsrådet kt@rcn.no
Trude Hauge Forskningsrådet, Nysgjerrigper trh@rcn.no
Helge M. Markusson Framsenteret helge.markusson@framsenteret.no
Audun Farbrot Handelshøyskolen BI audun.farbrot@bi.no
Heidi Thygesen Fiskaa Havforskningsinstituttet heidit@imr.no
Sigrun Dancke Skaare Høgskolen i Innlandet sigrun.skaare@inn.no
André Alfredsen Høgskolen i Oslo og Akershus andre.alfredsen@hioa.no
Tulpesh Patel Høgskolen i Oslo og Akershus, Institutt IT tulpesh.patel@hioa.no
Geir Rougthvedt Høgskolen i Sørøst-Norge geir.rougthvedt@usn.no
Nina Skajaa Fredheim Høgskolen i Østfold nina.s.fredheim@hiof.no
Geir Tangen Høgskulen i Volda geir.tangen@hivolda.no
Jan Arve Olsen MR jan.a.olsen@uia.no
Ram Gupta Nakmi, Nasjonalt kompetansesenter for migrasjons- og minoritetshelse ram.gupta@nakmi.no
Morten Günther NIBIO morten.gunther@nibio.no
Christine F. Solbakken NILU cfs@nilu.no
Ingunn Trones NILU – Norsk institutt for luftforskning itr@nilu.no
Johan Berlin NMBU johan_daniel.berlin@nmbu.no
Turid Guddingsmo NMBU turid.guddingsmo@nmbu.no
Eivind Norum NMBU eivind.norum@nmbu.no
Stine Hanssen Nord universitet stine.m.hanssen@nord.no
Barbro Fjellheim Holm Nord universitet Barbro.f.holm@nord.no
Marie Olea Løvset Nord universitet marie.o.lovset@nord.no
Janne Dahl Rønning Nord universitet janne.d.ronning@nord.no
Anne Ditlefsen Norges forskningsråd adi@rcn.no
Marit Møllhausen Norges forskningsråd Mmo@rcn.no
Karl Asmund Olsson NTNU karl.olsson@ntnu.no
Gunnar Hansen NTNU Komm.avd gunnar.k.hansen@ntnu.no
Randi Wenche Haugen NTNU Vitenskapsmuseet randi.haugen@ntnu.no
Bente Fjeldberg Patentstyret bfj@patentstyret.no
Berit Rødsand UiO berit.rodsand@admin.uio.no
Anna Valberg UiO: Realfag og teknologi a.h.valberg@mn.uio.no
Inger Elin Utsi UiT inger.e.utsi@uit.no
Stine Holand UiT Norges arktiske universitet stine.holand@uit.no
Camilla Martinsen UiT Norges arktiske universitet camilla.martinsen@uit.no
Gunn-Marit Eriksen Universitetet i Agder gunn-marit.eriksen@uia.no
Synnøve Vindheim Svardal Universitetet i Bergen synnove.svardal@uib.no
Jon Vollset Universitetet i Oslo jon.vollset@admin.uio.no
Solveig Arnesen Vitenparken Solveig@vitenparken.no
Solveig Arnesen Vitenparken Solveig@vitenparken.no